Rozprávky ako porno

Autor: Radoslav Procházka | 8.2.2013 o 10:22 | (upravené 8.2.2013 o 10:32) Karma článku: 17,70 | Prečítané:  6539x

Doprajme si také krátke, nevyčerpávajúce zhrnutie zdravotných následkov prílišnej spotreby kokakoly. Myslím tým následky na zdravie verejných financií, nie zažívacieho traktu, aj keď teda výsledky oboch sú často podobné.

Premiér Fico, už vo svojom oranžovom, post-Vazovova období, hovorí: zakážeme zisk, sporov sa nebojíme, radi si to rozdáme. Zisk zakážu. Ústavný súd povie, že zle. Arbitrážny súd povie, že štát má súkromníkom vyplatiť 22 miliónov eur plus trovy, plus sú tam naše náklady na vlastné zastúpenie. Dokopy takmer štyridsať mega. Zatiaľ.

Medzičasom súčasná ministerka zdravotníctva vymyslí (?) a súčasný minister financií schváli plán, ako sa súkromná poisťovňa vyhne plateniu daní. A ušetrí - pre seba - okolo 80 miliónov eur, ak dobre počítam. To sme niekde na mínus 120 miliónov eur pre štát.

Smer povie, že to stálo za to, lebo štátu ušetrili 250 miliónov eur. Nikto síce netuší, že kde a ako, ale aj tak. A ušetria mu ďalších neviemkoľko miliónov, keď našich 300 alebo 400 miliónov pošlú akcionárom poisťovní za odkúpenie ich akcií. Ani sa človeku veriť nechce, koľko jedna odhodlaná partia skutočných machrov dokáže ušetriť peňazí.

Potom sa obzrie okolo seba, vidí to nadšenie časti národa z toho, ako sa poskladá na ďalšie takéto „šetrenie", a dôjde mu, že toto je štát, kde sú akékoľvek zábrany na obtiaž. Tu by aj taká Cicciolina mohla pokojne uvádzať večerníčky.

 

P.S. Pre poriadok ešte linky, z ktorých vyplýva, že: (i) dlhodobo plédujem za zmenu súčasného systému zdravotného poistenia, a (ii) časť tých „ušetrených" peňazí sa možno ešte stále dá zachrániť a ja tomu rád pomôžem.

http://radoslavprochazka.blog.sme.sk/c/306002/Koza-ktoru-steklia-Ficove-noze.html

http://radoslavprochazka.blog.sme.sk/c/296895/Den-zuctovania.html

http://www.webnoviny.sk/ekonomika/ficove-dobrodrudruzstva-ohrozuju-pen/591721-clanok.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?