Neptún sa napapkal

Autor: Radoslav Procházka | 12.1.2013 o 17:50 | Karma článku: 20,49 | Prečítané:  3637x

Zasvietilo mi to vedľa seba, že ekonomickým perlám treba pomáhať a že najhoršie už je za nami, tak som si to spojil a došlo mi, ako to vlastne premiér myslí.

Pôvodne som totiž podliehal ilúzii, že ekonomickou perlou je podnik, ktorý niečo užitočné ponúka a je po tom taký dopyt, že keď si tento podnik chce kúpiť nový stroj alebo novú technológiu, nemusia sa mu na to všetci ostatní povinne skladať v daniach.

Ale som sa veru mýlil. Ekonomickou perlou je podnik, ktorý, ak sa má na trhu udržať, potrebuje pravidelnú infúziu z verejných peňazí, ale vie sľúbiť, že keď bude o svoje miesto na trhu bojovať jeho politický výsadok, niečo mu z tej infúzie nakvapká naspäť. Veď ono sa to zase vráti.

V tomto zmysle sa naozaj zdá, že premiér už má najhoršie za sebou. Sponzorské investície vyzerajú byť vrátené fakt veľkoryso a keď tak pozerám, že čo sa chystá v energetike a v zdravotníctve, už by dokonca mohlo byť pohodlne zarobené aj na ďalšiu kampaň dopredu.

Akurát mi furt vŕta v hlave, že keď Neptún vydusí všetok planktón, čo potom budú papať tie jeho perlorodky. V príbuznom odvetví sa väčšinou začnú žrať navzájom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

KOMENTÁRE

Keď je na výber medzi Dúhou a Váhostavom

Kde uviazlo trestné oznámenie vyzerá ako otázka na policajných šéfov.


Už ste čítali?