Retrovláda

Autor: Radoslav Procházka | 2.5.2012 o 20:14 | (upravené 2.5.2012 o 20:25) Karma článku: 16,46 | Prečítané:  2520x

V samovládnom programe ma zaujalo viacero vecí, na dve som sa aj spýtal na výbore. Vecne príslušný člen vlády ma ubezpečil, že môžem zostať pokojný, ani jednu z nich vláda v skutočnosti realizovať nechce, akurát si ju dala do programu. O to lepšie.

Ale na viaceré ďalšie som sa spýtať neodvážil. Posúďte sami:

„Vláda presadí komplexnejší a viac systémový prístup k plneniu niektorých funkcií štátu. Ide najmä o (...) funkciu organizácie a riadenia vzťahov vnútornej štruktúry spoločnosti." Mňam.

Alebo: „Vláda vyslovuje politickú podporu strategickému vládnutiu ako základnému predpokladu uplatnenia tohto inštitútu." Ptydepe.

Ja fakt nechcem byť škriepny, nikdy som nebol, a tejto vláde úprimne želám, aby bola v správe štátu úspešná. Ja som v prvom rade jeden z občanov a daňovníkov, takže kompetentná vláda je aj v mojom vlastnom záujme. V skratke, čím lepšie, tým lepšie.

Ale hento, čo tam píšu, to je retro jak z osemdesiateho druhého, taká zväzácko-schôdzová verzia tejto odhodlanej pesničky (http://www.youtube.com/watch?v=lCKOvmqdWfo). Tak len tak potichu dúfam, že rovnako ako kvázi-dovolanie prokurátora v trestnom konaní, aj toto je len také ozdobné, krepové boa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

KOMENTÁRE

Keď je na výber medzi Dúhou a Váhostavom

Kde uviazlo trestné oznámenie vyzerá ako otázka na policajných šéfov.


Už ste čítali?