Inzercia: Ještě větší blbec než jsme doufali

Autor: Radoslav Procházka | 23.5.2011 o 18:40 | (upravené 23.5.2011 o 19:01) Karma článku: 17,47 | Prečítané:  5071x

Kolegyňa Žitňanská si na svoj FB profil postla z www.pluska.sk "článok", ktorý TASR vydala ako oficiálnu správu poslanca Madeja, považujúc pána poslanca, celkom správne, za orgán, konkrétne orgán verejnej moci.

Dovolím si k tomu dve reakcie. K veci samej len toľko, že mi je ľúto, že sa pán poslanec Madej rozhodol robiť ešte hlúpejším, ako je v jeho prípade nutné. V rozpore s požiadavkou tajnej voľby samozrejme nie je ani vyhlásenie jej výsledkov, a dokonca ani informácia, ako boli hlasovacie lístky označené. Pán poslanec Madej však ako údajný fakt zverejnil informáciu o tom, ako v tajnej voľbe hlasovali konkrétni poslanci, a to konkrétne členovia poslaneckého klubu MOST-Híd, napríklad Béla Bugár, Peter Zajac, Gábor Gál, Igor Sidor či ďalšie osoby, identifikovateľné individuálnymi znakmi. Ak je pán poslanec Madej ešte aj "deň po" ochotný propagovať názor, že zverejnenie hlasovania konkrétnych poslancov bez ich vedomia a súhlasu neodporuje princípom tajnej voľby, potom by možno vhodnejšou reakciou, než je táto, bolo len zdvorilé, súcitné ticho.

A to som aj mal v pláne urobiť. Ale www.pluska.sk zverejnila Madejovu správu ako spravodajský článok, v sekcii spravodajstvo zo Slovenska, bez priamej reči, je to úplne neuveriteľné, posúďte sami:  http://www.pluska.sk/slovensko/politika/prochazka-straca-politike-rozmer-pravnika.html.

Takže v skratke: vôbec mi nevadia obavy pána poslanca Madeja o moju odbornú spôsobilosť, naopak. Ale že sú niektoré médiá ochotné takto zákerne prezentovať politickú reklamu ako spravodajstvo, to je fakt drsné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

KOMENTÁRE

Keď je na výber medzi Dúhou a Váhostavom

Kde uviazlo trestné oznámenie vyzerá ako otázka na policajných šéfov.


Už ste čítali?