Neptún sa napapkal

Autor: Radoslav Procházka | 12.1.2013 o 17:50 | Karma článku: 20,49 | Prečítané:  3618x

Zasvietilo mi to vedľa seba, že ekonomickým perlám treba pomáhať a že najhoršie už je za nami, tak som si to spojil a došlo mi, ako to vlastne premiér myslí.

Pôvodne som totiž podliehal ilúzii, že ekonomickou perlou je podnik, ktorý niečo užitočné ponúka a je po tom taký dopyt, že keď si tento podnik chce kúpiť nový stroj alebo novú technológiu, nemusia sa mu na to všetci ostatní povinne skladať v daniach.

Ale som sa veru mýlil. Ekonomickou perlou je podnik, ktorý, ak sa má na trhu udržať, potrebuje pravidelnú infúziu z verejných peňazí, ale vie sľúbiť, že keď bude o svoje miesto na trhu bojovať jeho politický výsadok, niečo mu z tej infúzie nakvapká naspäť. Veď ono sa to zase vráti.

V tomto zmysle sa naozaj zdá, že premiér už má najhoršie za sebou. Sponzorské investície vyzerajú byť vrátené fakt veľkoryso a keď tak pozerám, že čo sa chystá v energetike a v zdravotníctve, už by dokonca mohlo byť pohodlne zarobené aj na ďalšiu kampaň dopredu.

Akurát mi furt vŕta v hlave, že keď Neptún vydusí všetok planktón, čo potom budú papať tie jeho perlorodky. V príbuznom odvetví sa väčšinou začnú žrať navzájom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

SVET

Buldozéry valcujú Džungľu, symbol európskeho zlyhania

Utečencov z tábora pri Calais začali odvážať.


Už ste čítali?